Kurumsal

Teknikon Medikal

Teknikon Medikal; medikal gaz tesisatı sistemleri konusunda faaliyet göstermek üzere 2004 yılında Ankara’da kurulmuştur. Hastane inşaat teknolojisinin ve standartlarının hızla gelişmesi, müşteri talep ve beklentilerinin artması, özel ihtisas gerektiren çalışmaların en doğru ve hızlı şekilde yapılması ihtiyacı ortaya çıkınca, bünyesine kattığı yeni mühendis ve teknisyenler ile medikal gaz tesisatı yanında pnömatik tüp transfer sistemleri, kriyojenik depolama tankları, dezenfeksiyonlu vakum sistemleri konusunda da proje, kurulum, bakım gibi hizmetlerin tamamını vermeye başlamıştır.

Kurulduğu günden itibaren yurt içinde birçok projeye imza atan Teknikon; Irak, Libya, Türkmenistan ve Kenya’da da çalışmalar yapmış, ulusal ve uluslararası kalite ve standartlarda iş yapma tecrübesi ve uzmanlığı kazanmıştır. Teknikon; Sağlık Bakanlığı, TOKİ, Üniversiteler, TSK, Belediyeler ile Türkiye ve Dünya müteahhitlik listelerinde üst sıralarda bulunan kurumsal firmalara da başarılı çalışmalar yaparak sektörde kendini kanıtlamış ve kabul ettirmiştir.

Firmamız farklı büyüklükteki her uygulaması için, projelendirmeden sahada imalat-montaj-devreye alma ve satış sonrası destek sürecine kadar tüm çalışmalarında aynı hassasiyeti göstererek hizmet verdiği tüm müşterilerine sorunsuz ve zamanında işler teslim ederek onları mutlu etmeyi kendine amaç edinmiştir. Firmamız, ISO 9001:2015, EN ISO 13485:2016, ISO 14001: 2015, ISO 45001:2018 ve ISO 10002:2018 kalite belgeleri ile TSE Hizmet Yeterlilik Belgesine sahiptir. Firma bünyemizde çalışan mühendislerimiz, TMMOB Makine Mühendisleri Odasından Medikal Gaz Tesisatı Mühendis Yetki Belgelerini de almışlardır.

Firmamız; tedarikçilerinden aldığı hizmeti de denetleyerek müşterilerine eksiksiz, istenilen kalitede ve taahhüt edilen zamanda iş teslimi sağlayacak organizasyonunu tamamlamıştır. Merkez ofisinde ve şantiyelerinde düzenli olarak verdiği İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri ile de iş kazası ve meslek hastalıklarını önlemeye çalışarak personellerinin bu konuda bilinçlenmesini sağlamaktadır.

Sertifikalar

Kalite Politikamız

Teknikon vizyon, misyon, stratejik amaç ve hedefleri doğrultusunda hizmetlerini, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak gerekli güvenirlilik ve süratte yerine getirmeyi ilke olarak benimsemiştir.

Hedefimiz; tüm çalışanlarımızın katılımı ile kalitemizi ISO 9001:2015, ISO 13485:2016 standartları doğrultusunda sürekli iyileştirmek ve iç pazarda sahip olduğumuz payı artırmak, bunun yanında da dış pazarda daha aktif yer edinmektir. Bu hedeflerimize ulaşmak için;

TEKNİKON MEDİKAL CİHAZLAR VE GAZ SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Olarak;

  • Taahhüt, Proje Ve İmalat Konusunda Müşteri Beklentilerinin Üzerinde Hizmet Vermek,
  • Çalışanlarımıza Sağlıklı Ve Güvenli Bir İş Ortamı Yaratmak,
  • Kalite Sisteminin Sürekliliğini Sağlamak İçin Hedefler Koymak Ve Hedefleri İzlemek,
  • Yasalara, Yönetmeliklere, Ulusal ve Uluslararası Standartlara Uygun Ürün ve Hizmetler Sunmak ve Hizmet Kalitesini Sürekli İyileştirmek
  • Eğitimli, Dinamik, Dürüst, Çalışkan Takım Arkadaşlarımızı Hedefe Uygun Yönlendirmek,
  • Ürün Kalitesinden Ödün Vermemeyi ve Teknoloji Üretmeyi Amaç Edinmek
  • Şirket Karlılığını Ve Değerini Yükseltmek, Temel İlkelerimizdir.

Teknikon Medikal Cihazlar Ve Gaz Sistemleri Sanayi Ticaret Ltd.Şti.
Okan Şerif AKMAN
Genel Müdür